تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

دانشمند تبریزی

  دانشمند جوان تبريزي، جانشین اینشتين
  "دکتر نيما ارکاني حامد" با تصدي کرسي استادي دانشگاه پرينستون- جايگاهي که 55 سال پس از اینشتين در اختيار فرد ديگري قرار داده نشد- دنيا را با اين سوال مواجه کرده است که آيا اینشتين بعدي، يک تبريزي خواهد بود؟
  دکتر نيما ارکاني حامد در حال حاضر استاد دانشگاه هاروارد و داراي کرسي استادي در دانشگاه پرينستون است. اين کرسي از سال 1933 تا 1955 در انحصار آلبرت اینشتین بوده است.

  آشنايي بيشتر با نيما ارکاني حامد

  نيما ارکاني حامد، فردي تبريزي است او مدرک ليسانس خود در رياضي و فيزيک را با نشان عالي از دانشگاه تورنتو در سال 1993 گرفته و پس از آن دکترا را در سال 1997 از دانشگاه برکلي کاليفرنيا دريافت کرده است.
  دکتر نيما ارکاني حامد پس از آن در شتاب دهنده ی خطي استنفرد شروع به کار کرد. نيما از 14 سالگي در نظريه و قوانين نيوتون تحقيقات متعددی نموده است.

  در سال 1999به عنوان استاد دانشگاه برکلي مشغول به کار شد. وي در سال 2002 پس از يکسال ملاقات با استادان دانشگاه هاروارد به عنوان استادي دانشگاه هاروارد رسيد و کمي بعد از آن به مقام استادي در تحصيلات پيشرفته در دانشگاه پرينستون رسيد. اين مقام از سال 1933 تا سال 1955 (زمان مرگ آلبرت اینشتین) در دست اینشتین بوده که هم اکنون نزد دکتر ارکاني است. از سال 2002 تا 2008 او استاد ارشد دانشگاه هاروارد بوده است.

  دکتر نيما ارکاني حامد(رهبر فيزيکدانان نظري) افکار ما را در مورد فضا و زمان باز کرده و به گفته ی ايشان، جهان حداقل 11 بعد دارد. اين نظريه انقلابي را در فيزيک به وجود خواهد آورد. در تئوري ابر ريسمان و يا به اختصار ريسمان، تلاش بر اين بوده که توضيح دهد ذرات، کوچکترين حالت در اين جهان نيستند بلکه حلقه هاي داراي نوسان، که ريسمان ناميده مي شوند، کوچکترين چيز مي باشد. در اين نظريه ريسمان در 11 بعد نوسان مي کند؛ بر خلاف ما که در 3 بعد مکان و يک بعد زمان هستيم. بيشتر مدلها در اين تئوري حداقل 7 بعد ديگر را نشان مي دهد که براي انسان قابل درک نيستند.

  جوايزي که وي دريافت کرده است:

  - در سال 2005 جايزه في بتا کاپا از دانشگاه هاروارد

  - در سال 2003 کسب مدال گريبو از انجمن فيزيک اروپا

  - کمک هزينه هاي متعدد در سال 2002

  همچنین دکتر حامد در سال 2005 برنده ی جايزه ی PHIL BETA KAPPA از دانشگاه هاروارد براي تعليمات عالي خود گرديده است.

  " درود بر این دانشمند تبریزی"


  این مطلب تا کنون 49 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : دانشگاه ,نيما ,ارکاني ,دکتر ,حامد ,هاروارد ,نيما ارکاني ,دانشگاه هاروارد ,ارکاني حامد ,دکتر نيما ,دانشگاه پرينستون ,
  دانشمند تبریزی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر